Raptors Başkanından oyuncusuna özür

Raptors Başkanı Ujiri’den DeRozan’a Özür
NBA’in bu transfer bahis siteleri sezonunun en önemli takaslarından bir tanesi geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. San Antonio Spurs’ten Kawhi Leonard ve Danny Green, Toronto Raptors’a DeMar DeRozan, Jakop Poeltl ve 2019 ilk tur draft hakkı karşılığında verildi. Bu takas, NBA’de büyük ses getirirken takasın taraflarından DeMar DeRozan, sosyal medya hesabından sitem dolu bir yazı yayınlayarak takası beklemediğini ve Toronto Raptors’a tepkili olduğunu belirtmişti. Bu yazının ardından olayın iç yüzü son derece merak edilirken, bugün Raptors başkanı Ujiri’den DeRozan’a özür geldi. Aralarında geçen yanlış iletişimden dolayı özür dileyen başkan Masai Ujiri, sadece DeMar DeRozan’dan değil ailesinden ve temsilcilerinden de özür diledi. Bu durumu DeRozan’ın nasıl karşılayacağı büyük merak konusu.
Kawhi Leonard, ayrılacağı neredeyse kesin olan takımından DeRozan karşılığında Toronto Raptors’a takas edildi. Gelecek yıl Raptors forması giyecek olan Kawhi Leonard kanadında bir sorun yokken bu takasa DeRozan büyük tepki gösterdi. Toronto Raptors’ı suçlayan bir yazı yayınlayan DeRozan’a eski takımının başkanı Masai Ujiri’den özür mesajı geldi. Yaptığı açıklamada DeRozan ile yaz liginde bir görüşme yaptıklarını söyleyen Ujiri, DeRozan’a ondan gelecekte neler beklediğini anlattığını ve bunun bir hata olduğunu söyledi. DeRozan ile aralarında geçen konuşmada herhangi bir takastan değil gelecekten bahsetmenin en büyük hata olduğunu söyleyen Ujiri, bu durumu da başka bir yol ile açıkladı. Her seferinde sahip olduğu takım ile alakalı fikirler ortaya attığını söyleyen Toronto Raptors başkanı, oluşan yanlış anlaşılmadan dolayı DeRozan’dan, ailesinden ve temsilcilerinden özür diledi.
Konuşmalarına DeRozan’ın yaptıklarını takdir ederek devam eden Ujiri, her ne olursa olsun önüne gelen bu NBA’in 5 oyuncusundan birini alma fırsatını kaçıramayacağını da söyledi. Çıkan haberlere de açıklık getiren Ujiri, Kawhi’nin Raptors’da oynama konusunda ilgisizliğinin söz konusu olmadığını ve yüz yüze konuştuklarında Kawhi Leonard’dan bu hissi almadığını söyledi. Her ne kadar NBA kaynakları ne Kawhi’nin ne de DeRozan’ın bu anlaşma konusunda ilgili olmadığını söyleseler de, Ujiri yaptığı bu açıklama ile konuya bir açıklık getirmiş oldu.
Kawhi Leonard, yeni takımında oynamak için ilk olarak bir dizi fiziksel testten geçecek. Bunun sebebi ise Kawhi’nin geçen sezon yaşadığı quardiceps sakatlığından dolayı sadece 9 maça çıkabilmiş olması. Eğer Kawhi Leonard’ın herhangi bir sakatlığı yoksa ve basketbol oynamaya hazırsa, gelecek sezon son derece iddialı bir Toronto Raptors izleyebiliriz.

Yorum yapın